DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Cyfrowe bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą!

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)  w tym roku  obchodzimy 5 lutego. Przez cały miesiąc w wielu państwach na świecie podejmowane będą inicjatywy promujące bezpieczne i pozytywne wykorzystywanie nowych technologii.   Głównym przesłaniem DBI  jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci. W  roku 2019 jego hasło brzmi- „Działajmy razem!”. Tegoroczna edycja zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.  Organizatorzy podkreślają, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymagają  profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż oraz  uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, w głoszenie tolerancji oraz w tworzenie kultury zrozumienia.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

<<<   Zobacz, sprawdź, stosuj te zasady   >>>

Zasady bezpiecznego korzystania z internetu