II edycja Wojewódzkiego Programu Antydopalaczowego

Kilka słów z II edycji Wojewódzkiego Programu Antydopalaczowego
pt, „Dopalam się sobą”, organizowanego przez Wydział Prewencji Wojewódzkiej Policji w Gorzowie oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty

„Veni, vidi, vic” – Przybyliśmy, zobaczyliśmy, zdobyliśmy – takimi oto słowami możemy podsumować udział w konferencji, w której wdzieliśmy udział 16 lutego 2017 r. w Gorzowie.
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku zdobyli nowe doświadczenie profilaktyczne, spotkali ciekawych ludzi i pozyskali informację na temat zagrożeń płynących z brania dopalaczy i innych narkotyków. Zostali także zaproszeni do prezentacji dobrej profilaktycznej praktyki.
Klaudia Woźniak, Dominik Turczyniak i Szymon Woźniak zaprezentowali nasze działania. Było kilka słów o założeniach programowo – wychowawczych, realizowanych w szkolnej przestrzeni przez wszystkich wychowawców, nauczycieli i chętnych uczniów.
Klaudia, Dominik i Szymon opowiedzieli o pracy w Kole Szkolnych Profilaktyków, przedstawili cele i metody pracy nad gazetką profilaktyczną „Rady Nie Bez Parady”, którą wydajemy już od siedmiu lat. Nie sposób było, omawiając pracę profilaktyczną pominąć ważnych partnerów, jak: Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czerwieńsku oraz Miejską Komedę Policji.
Nasza prezentacja wzbudziła zainteresowanie i pozyskała pozytywne recenzje. Do ut des, daje obyś dał, tymi oto słowami zakończyli nasi uczniowie swoją prezentację. Pragnęliśmy przekonać dorosłych uczestników konferencji, iż to, co młodzi ludzie otrzymają dziś, jutro zaowocuje ich pozytywną praca, bez wchodzenia w niebezpieczne związki z dopalaczami, ale też innymi sytuacjami ryzykownymi. Ważne jest, bowiem budowanie poczucia wartości u młodych ludzi, samooceny, stabilizacji, odpowiedzialności.
Marlena Działabij Drupka

16797148_640412179478940_6556723292942017525_o 16835921_640412346145590_2005342189334819739_o