„Oddajemy krew na Święta”

Zielonogórscy policjanci po raz kolejny zorganizowali akcję zbiórki krwi. W tegorocznej edycji     zebrano 10,8 litrów krwi. Oprócz policjantów dawcami byli też nasi uczniowie:
Magdalena Stola, Paula Stafecka, Aleksandra Frencel, Adam Piwowarczyk, Mateusz Fijałkowski, Patryk Tyliszczak i Szymon Pożniak.
Była to już druga taka akcja przed Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze gdzie stanął tzw. krwiobus czyli specjalny mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni mogą oddać krew. Policjanci chcą w ten sposób zaakcentować, że ratują życie nie tylko poprzez codzienną służbę, ale także oddając krew honorowo dlatego po raz kolejny w tej akcji uczestniczyli również nasi uczniowie, których krew może uratować komuś życie.
fotka krwi 2 fotka krwi 1(1) 20171201_100458 20171201_100414