Mon - Fri : 09:00 - 17:00
contact@beautycare.com
1800-222-222

Aktualności

bądź na biężąco

RAPORT SZKOLENIOWY KLAS WOJSKOWYCH cz.1

//
Autor
/
Komentarze0
/

Cykl zaplanowanych szkoleń w 4 pułku przeciwlotniczym po zimowej przerwie kadeci klas wojskowych rozpoczęli szkoleniem w dniu 23 marca z zakresu przygotowania do egzaminów ze szkolenia fizycznego realizowanych w ramach kwalifikacji do służby wojskowej oraz w czasie jej pełnienia.


Szkolenie na hali sportowej podzielone było na trzy etapy. Pierwszy to rozgrzewka i przygotowanie do egzaminu prowadzonego przez instruktorów żółnierzy. Każdy kadet podlegał sprawdzeniu z trzech dyscypin: podciaganie na drązku wysokim na ilość powtórzeń (lub zaminennie uginanie ramion na ławeczce), skołony tułowia przy drabinkach na ilość powtórzeń w czasie 2 minut oraz test szybkościowy – bieg wahadłowy 10×10 dla chłopców oraz koperta dla dziewczyn. Egzamin pomga w zaplanowaniu i realizacji przygotowań każdego kadeta do kwalifikacji do różnych form pełnienia służby wojskowej.

Drugi panel szkoleniowy to ćwiczenia siłowe na siłowni oraz na bieżniach w „sali kardio.”

Trzeci panel to ćwiczenia o charakterze rozlużniającym, a w tym gry zespołowe (mecz kadeci – żołnierze), ćwiczenia wolne, gra w tenisa stołowego oraz w badmintona.

 

Foto: archiwum liceum.

Autor: K.K.