RAPORT SZKOLENIOWY KLAS WOJSKOWYCH cz.2 „STRZELNICA”

Kolejne zajęcia specjalistyczne kadetów klas wojskowych w jednostce wojskowej to szkolenie strzeleckie. Szkolenie zrealizowano w dniu 20 kwietnia 2018r. na strzelnicy bojowej 4 pułku przeciwlotniczego. Do rejonu szkolenia dotarliśmy kolumną pieszą w ramach marszu kondycyjnego.

Po zbiórce, na której kierownik zajęć omówił warunki bepieczeństwa oraz przebieg szkolenia zajęcia prowadzone były na punktach nauczania.

1. Strzelanie szkolne do celu z wykorzystaniem symulatora, nauka poprawnego celowania.
  2. Wykonywanie łącznych czynności do strzelania bojowego, nauka przyjmowania postaw strzeleckich.
  3. Budowa i uzytkowanie broni, składanie i rozkładanie kbkAK, kb Beryl.
  4. Budowa i przeznaczenie maski pgaz.
  5. Strzelanie na celność i skupienie z pistoletu – strzelanie sytuacyjne do dwóch tarcz w marszu w postawie stojącej.