Finał turnieju „Widzisz. Nie zgadzaj się reaguj!”

Finał turnieju „Widzisz. Nie zgadzaj się reaguj!”
Zarząd Województwa Lubuskiego w ramach realizacji Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ogłosił konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego pn. „Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!”. Jest to już III edycja, a jej współorganizatorami są: Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Celem konkursu było promowanie właściwych postaw mieszkańców województwa lubuskiego w szczególności ludzi młodych, którzy – z różnych powodów – nie mają odwagi, aby reagować w sytuacjach, kiedy są świadkami zakupu i spożywania napojów alkoholowych przez osoby niepełnoletnie. 15. grudnia 2016 w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Marszałek Elżbieta Polak pogratulowała zwycięzcom oraz wręczyła nagrody uczniom i opiekunom.

Nasza praca pt. „Alkohol?  Stop szanuj życie!” której autorami są uczniowie klasy II LOP: Kamila Rażniewska, Magdalena Stola i Julia Moroz zajęła III miejsce.