Gość z Manchesteru

13 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym w Czerwieńsku gościł brytyjski policjant pracujący na co dzień jako antyterrorysta w Manchesterze. Michael Sharples przyjechał do Zielonej Góry i korzystając z okazji chciał poznać pracę zielonogórskich policjantów. Był już m.in. z wizytą w Komendzie Głównej Policji w Warszawie, gdzie spotkał się z przedstawicielami kierownictwa, poznał pracę warszawskich policjantów, a także miał możliwość zwiedzania budynków KGP.

W naszej szkole rozmawiał z uczniami klas wojskowych, strażackich i oczywiście policyjnych. Rozmowy odbywały się zarówno po angielsku jak i po polsku, ponieważ Michael całkiem dobrze mówi po polsku.

Podczas wspólnych rozmów nasi uczniowie mogli porównać różnice w funkcjonowaniu Policji angielskiej i polskiej. Nie zabrakło też pytań o umundurowanie, wyposażenie czy… zarobki.

Z wizyty policjanta z Wysp Brytyjskich skorzystała dziennikarka radia RMF Maxxx i przeprowadziła wywiad z nim, a także z naszym nauczycielem edukacji policyjno-prawnej i policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Rozmowa została wyemitowana na antenie radiowej.

PP

DSC04613DSC04624DSC04628DSC04607