Kolejna rocznica

Kategoria

To właśnie 17 września Armia Czerwona zaatakowała Polskę bez wypowiedzenia wojny. Rosjanie zaatakowali rano. Wprowadzili do Polski czołgi, samoloty i około 2 mln żołnierzy. Polska była bardzo zaskoczona agresją ze strony Armii Czerwonej. Polacy mogli przeciwstawić jedynie 300 tys. żołnierzy. Można powiedzieć, że konsekwencje agresji Armii Czerwonej ponosimy do dziś, bowiem te wydarzenia ukształtowały obecną granicę Polski.

1 września to dzień, w którym wszyscy szykujemy się do szkoły.Tak miało też być w 1939 r., ale to właśnie wtedy nastąpił wybuch 2 Wojny Światowej. Wojska niemieckie wkroczyły na teren Polski również bez wypowiedzenia wojny. Zaatakowano nas z lądu morza i powietrza. Był to największy konflikt działań obejmujący prawie całą Europę.

My uczniowie liceum mundurowego w Czerwieńsku pamiętamy o bohaterach II Wojny Światowej i jesteśmy z nich dumni!

S.U.