Powstała Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Czerwieńsk

Nasz głos się liczy!

Powstała Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Czerwieńsk

Miło nam poinformować, że 12.12.2016r odbyło się inauguracyjne posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czerwieńsku. Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się, jak można w środowisku lokalnym promować ideę samorządności  i zachęcać młodzież do aktywnego działania na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Z inicjatywy  Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stefana Roweckiego ‚Grota” oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku złożyliśmy wniosek o powołanie tejże rady. Nasza inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony wszystkich radnych, a w szczególności przewodniczącego Leszka Jędrasa oraz burmistrza Piotra Iwanusa. Bardzo pozytywnie do pomysły stworzenia reprezentacji młodzieży i dzieci w Radzie Miejskiej odniosły się również szkoły podstawowe z terenu całej gminy. Dlatego też po przeprowadzeniu wyborów powszechnych we wszystkich okręgach wyborczych, jakimi były szkoły wybrano przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miejskiej. Nam w udziale przypadły trzy miejsca.

Bardzo się cieszymy, że Radosław Kuś uczeń klasy I naszej szkoły został  Wiceprzewodniczącym Prezydium Rady. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie zrobić coś dobrego i pozytywnego na rzecz środowiska lokalnego. Chcemy, aby głos młodych ludzi był słyszalny i żeby mogli nauczyć się świadomie i odpowiedzialnie uczestniczyć w życiu społecznym i politycznym samorządu lokalnego.

A. L

mrm1 mrm2 mrm3 mrm4 mrm5 mrm6