Wizyta naszych uczniów w KMP Zielona Góra

23. listopada 2016 uczniowie z I i II klasy policyjnej udali się do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze,gdzie zapoznali się z codziennymi zadaniami policji t.j. z pracą technika kryminalistyki, dyżurnego oraz sposobami zwalczania przestępczości narkotykowej. Rozmawialiśmy o niebezpiecznych skutkach zażywania narkotyków i dopalaczy. Policjant – technik kryminalistyki pokazywał nam różne sposoby ściągania odcisków palców oraz jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstw kryminalnych. Uczniowie mogli przymierzyć ubiór ochronny policjanta, który jest używany w czasie zbiorowego zakłócenia porządku publicznego. Mogliśmy się też zapoznać z pracą dyżurnego komendy, który odbiera telefony 997 i wysyła na interwencje patrole policyjne.

Piotr Puchała

p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9