XXIV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Kategoria

17-18 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Drzonkowie – Zielona Góra odbyły się XXIV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. W mistrzostwach wzięło udział 6 szkół podstawowych, 6 szkół gimnazjalnych oraz 10 szkół ponadgimnazjalnych z Oddziału Rejonowego PCK w Zielonej Górze. Uczniowie zmagali się z przygotowanymi stanowiskami min. porażenie prądem, wypadek rowerowy, resuscytacja krążeniowo-oddechowa, test wiedzy o CK, PCK i MPH itp. Naszą szkołę reprezentowali Szymon Woźniak, Patryk Tyliszczak, Kamil Ginko, Martyna Jaworska i Martyna Buła. Zawody były wspaniałym sprawdzianem umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Drużyna spisała się na 6 zajmując 6 miejsce i już dziś zapowiadają walkę o „pudło” w przyszłym roku.