SZKOLENIE W JEDNOSTCE

Dzisiaj rozpoczęliśmy  specjalistyczne szkolenie wojskowe prowadzone przez  „naszą jednostkę” 4 pułk przeciwlotniczy w roku szkolnym 2016/17

Zajęcia rozpoczęły się przegrupowaniem do rejonu szkolenia. Marsz kondycyjny realizowaliśmy również po zakończeniu szkolenia. Zajęcia skupione były na nauce i doskonaleniu zagadnień związanych ze szkoleniem strzeleckim. Były łączne czynności do strzelania, treningi ogniowe na symulatorach oraz strzelanie szkolne z broni pneumatycznej. Najlepszym strzelcem został kadet Szymon Ćwiek uzyskując 48 pkt na 50 możliwych do zdobycia. Dodatkowo żołnierze szkolili kadetów z zasad udzielania pomocy przedmedycznej w działaniach bojowych. Na zajęciach nie mogło zabraknąć szkolenia z budowy i zasad użytkowania broni strzeleckiej. Najlepszym specjalistą w posługiwaniu się kbk BERYL został kadet Wiktor Koteras, który spełnił normy szkoleniowe przewidziane dla żołnierzy.

Więcej zobacz: facebook lo-czerwiensk