IT w służbie mundurowej

Kategoria

W dniu 10 stycznia 2020 r. w naszym liceum odbyła się  prelekcja dla kadetów wszystkich specjalizacji (wojsko, straż, policja) Liceum im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota” pt.:

„Wykorzystanie technologii przestrzennej (GIS) oraz rola ITw codziennej pracy służb mundurowych”.

Została ona poprowadzona przez Pana Krzysztofa Kierzkowskiego majora rezerwy, który opowiadał o początkach swojej kariery, jej rozwoju, oraz szeregu ciekawych wyzwań zawodowych, które dzięki zdobytym umiejętnościom w szkole i pracy  pozwoliły na spełnienie własnych marzeń. Pan Krzysztof opowiadał o swoich studiach na WAT w Warszawie, karierze w wojsku, pracy w sztabie, współpracy z zagranicznymi kolegami, gdzie ,jak podkreślał, ważny jest język obcy i ile należy poświęcić czasu na jego naukę, aby być komunikatywnym.

Pan Krzysztof Kierzkowski wraz z nauczycielem informatyki Liceum Panią Martą Derlatka pragnęli pokazać uczącym się w szkole kadetom jak ważna jest pasja, zaangażowanie i stawianie sobie celów, oraz, że konsekwencja w ich realizacji przyczynia się do ich spełniania.