Mon - Fri : 09:00 - 17:00
contact@beautycare.com
1800-222-222

Aktualności

bądź na biężąco

My, uczniowie liceum … Świeto Niepodległości

Nasi goście: Burmistrz Czerwieńska Piotr Iwanus, radni Rady Miejskiej, dyrektorka CUW, dyrektorka przedszkola, przedstawiciele służb mundurowych: wojska, straży pożarnej, rodzice, uczniowie szkoły podstawowej, dzieci z przedszkola i mieszkańcy Czerwieńska.


W dniu 8 listopada z okazji 101. rocznicy odzyskania nieodległości kadeci naszego liceum stanęli na uroczystej zbiórce przy Pomniku Pamięci w Czerwieńsku, dla uczczenia pamięci Polaków walczących o wolność naszej Ojczyzny. W ramach realizowanego projekt „Śladami historii” kadeci odwiedzili uczniów szkoły podstawowej oraz przedszkola, by rozmawiać o wolności i przygotować niepodległościowe kwiaty, które zostały złożone pod Pomnikiem Pamięci w czasie apelu pamięci.


Zaproszonym gościom oraz zebranym, w tym rodzicom i mieszkańcom Czerwieńska, przekazaliśmy przygotowane przez organizatorów apelu kopie „Gońca Krakowskiego” z 1918 roku z artykułami poświęconymi odzyskaniu niepodległości. Nasi kadeci wcielili się w role ulicznych gońców warszawskiej ulicy z 1918 roku.


Uroczystość prowadzona była przez kadet sierżant Oliwię Kulę zgodnie z ceremoniałem liceum. Narrację prowadziła Wiktoria Adam. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia meldunku Dyrektorowi Zespołu Szkół, Panu Przemysławowi Góralczykowi. W czasie podnoszenia flagi państwowej uczniowie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.


Coroczną tradycją szkoły jest składanie śłubowania przez uczniów klas pierwszych – „My uczniowie liceum … uroczyście śłubujemy…” w czasie uroczystości Święta Niepodległości. Wybrani uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar liceum. Po odczytaniu Zarządzenia Dyrektora o nadaniu stopnia młodszego kadeta przedstawiciele służb mundurowych oraz dyrektor wręczyli pierwsze pagony kadetom naszego liceum. Ślubowanie zwieńczyło okres żmudnych przygotowań „pierwszaków”.


W dowód wdzięczności i pamięci wszystkich Polaków walczących o wolną i niepodległą Ojczyznę, Dyrektor w asyście kadetów liceum oraz uczniowie szkoły podstawowej i dzieci z przedszkola w Czerwieńsku złożyli kwiaty pod Pomnikiem Pamięci.

K.K.

 

Strona Liceum jest w trakcie przygotowań do aktualizacji.

Informacje zawarte na stronie mogą być nie aktualne.

Przepraszamy