Mon - Fri : 09:00 - 17:00
contact@beautycare.com
1800-222-222

Aktualności

bądź na biężąco

UWAGA OSZUST

//
Autor
/
Komentarze0
/

Po raz kolejny w naszym powiecie doszło do oszustwa polegającego na wyłudzeniu pieniędzy dzwoniąc przez telefon i podając się za członka rodziny w kłopotach lub ostatnio za policjanta, który prowadzi „tajną akcję” przeciwko oszustom na wnuczka. Dzwoniący oszust poleca wypłacić pieniądze i oddać je na przechowanie „policjantowi”, który się po nie zgłosi lub przelać pieniądze na „specjalne konto”. Perfidni przestępcy wybierają na swoje ofiary osoby starsze, które tracą w ten sposób oszczędności całego
życia. Pierwsze połączenie jest zawsze przez telefon stacjonarny.
Dlatego nasi uczniowie z klas policyjnych po raz kolejny na ulicach Czerwieńska przeprowadzili akcję ostrzegawczą polegającą na rozdawaniu ulotek i informując starsze osoby że:

– policjanci nie angażują do swoich akcji osób cywilnych.
– policjanci nie odbierają NIGDY ŻADNYCH PIENIĘDZY od nikogo.
– policjanci nie przyjmują pieniędzy na przechowanie i nie zabezpieczają ich na specjalnych kontach.
Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia i bardzo często żerują na uczuciach starszych wrażliwych osób. Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy ani nie przelewać pieniędzy na podane konta. Jeśli ktoś informuje nas o jakimś wydarzeniu w rodzinie prosimy zadzwonić i potwierdzić taką informację. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować Policję.


Strona Liceum jest w trakcie przygotowań do aktualizacji.

Informacje zawarte na stronie mogą być nie aktualne.

Przepraszamy