PODSUMOWANIE KONKURSÓW JĘZYKOWYCH

Z okazji Walentynek zorganizowany został konkurs językowo-multimedialny pod hasłem „Liebe ist alles”. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Czerwieńsku. Polegał na stworzeniu pracy konkursowej w języku niemieckim przy wykorzystaniu narzędzi TIK. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i interesującym podejściem do tematu. Wśród prac pojawił się m.in. walentynkowy słowniczek polsko-niemiecki, zbiór przysłów miłosnych, miłosne porady na spędzenie Dnia Zakochanych dla introwertyków i ekstrawertyków. Uczniowie wykonali swoje prace za pomocą prezentacji Microsoft PowerPoint oraz edytora zdjęć Fotor.  Ponieważ poziom był bardzo wyrównany, komisja konkursowa postanowiła wyróżnić jednakowo wszystkich uczestników.

1. Alicja Duszeńko, kl. 1B
  2. Marcel Kłodziński, kl. 1B
  3. Małgorzata Palider, kl. 1B
  4. Jagoda Wieszczeczyńska, kl. 1A
  5. Weronika Smolińska, kl. 2A

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Poniżej poglądowe slajdy z prac konkursowych.

Marcel Kłodziński, kl. 1B, Małgorzata Palider, kl. 1B               – Alicja Duszeńko, kl. 1B

Jeder Topf findet seinen Deckel

-Każda potwora znajdzie swego amatora

Wymarzony zawód

W miesiącach maj – czerwiec przeprowadzony został wśród uczniów naszej szkoły konkurs językowo – plastyczny pod hasłem „Wymarzony zawód”. Warunkiem uczestnictwa było zaprezentowanie dowolną techniką plastyczną  jednego z zawodów z oferty edukacyjnej Zespołu Szkół w Czerwieńsku (strażak, policjant, żołnierz, jeden z zawodów kolejowych) , a następnie opatrzenie elementów pracy odpowiednim tłumaczeniem w języku obcym.

Autorką zwycięskiej pracy jest uczennica klasy 1B, Alicja Duszeńko.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i życzymy kolejnych sukcesów.

Konkurs – wymarzony zawód

Konkurs walentynkowy