Mon - Fri : 09:00 - 17:00
contact@beautycare.com
1800-222-222

Aktualności

bądź na biężąco

AKCJA KULTURA 28 lutego 2019

//
Autor
/
Komentarze0
/
Kategoria,

Od kilku lat  uczniowie naszego liceum aktywnie  uczestniczą  w życiu kulturalnym regionu. W tym roku udajemy się z wizytą do Teatru Lubuskiego, Muzeum Ziemi Lubuskiej  i Biura Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze.


Sztuka  Yasminy Rezy świeci triumfy na scenach całego świata.  Bóg mordu to słodko-gorzką bomba emocjonalna. Widzom od początku do końca przedstawienia nie schodzi z twarzy uśmiech, ale z tyłu głowy pojawia się refleksja. Oto dwie pary małżeńskie spotkały się, aby omówić sprawę   bójki w parku  swoich dzieci. Na początku jest niezwykle spokojnie i kulturalnie.  Jednak  stopniowo rozmowa czwórki dorosłych  ludzi na poziomie przeradza się w otwarty konflikt, a bohaterom opadną maski tolerancji i przyzwoitości. Wtedy swoje prawdziwe oblicze pokazuje tytułowy bóg mordu.

W Muzeum Ziemi Lubuskiej prezentowane są liczne wystawy na kilkunastu ekspozycjach stałych oraz czasowych. Można np. zwiedzić Muzeum Wina,  Muzeum Dawnych Tortur czy Galerię Nowy Wiek. Ekspozycje związane są z historią miasta i  regionu oraz poświęcone sztuce- od średniowiecza po współczesną.

Biuro Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze powstało w 1965 roku. To miejska galeria sztuki współczesnej. Od początku BWA stało się bazą organizacyjną dla najważniejszej imprezy plastycznej miasta – Złotego Grona. Galeria BWA w Zielonej Górze jest obecnie miejscem szerokiej prezentacji różnych trendów najnowszej polskiej plastyki. W ciągu  istnienia galerii swe prace prezentowali w niej wszyscy chyba najważniejsi dla polskiej sztuki artyści. To jeden  z najważniejszych punktów na mapie polskiej sztuki współczesnej.

Organizacja wyjść do miejsc kultury ma na celu wzbogacenie działalności edukacyjno-wychowawczej szkoły,  podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania  się w teatrze, muzeum  i  galerii sztuki   oraz  umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo.

A.J.