Europejski Dzień Języków upłynął pod hasłem „Bezpieczeństwo w dobie koronawirusa”. Tegoroczne hasło przewodnie stało się inspiracją do nakręcenia przez uczniów klasy III filmu, w którym życzą wszystkim zdrowia w różnych językach europejskich. Uczniowie wszystkich klas stworzyli również w językach obcych kluczowe zasady bezpieczeństwa związanego z COVID-19, które następnie umieszczone zostały w formie plakatów na korytarzach szkolnych. W trakcie przerw młodzież nosiła wykonane przez siebie maseczki z flagami państw europejskich.

Punktem kulminacyjnym Europejskiego Dnia Języków było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najlepszą obcojęzyczną pracę związaną z bezpieczeństwem w czasie pandemii. Prace powstały w ramach projektu na zajęciach języków obcych. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością oraz oryginalnym podejściem do tematu. Spośród 14 plakatów, największe wrażenie na komisji konkursowej wywarła praca uczniów klasy IB. Autorami zwycięskiego plakatu  są Wiktor Wójcik, Adrianna Chołuj, Xavier Lazar, Filip Grela, Sofiia Mikhnenko, Diana Rubenko. Zwycięzcy nagodzeni zostali dyplomem oraz słodkim upominkiem. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

M.K.

Foto w przygotowaniu