SZKOLENIE STRAŻACKIE

Sprzęt strażacki to nie tylko  środki gaśnicze.  Niezwykle ważną rolę w pracy strażaka odgrywają  drabiny, które są używane w wielu sytuacjach, dlatego  w pożarnictwie wykorzystuje się rożne rodzaje drabin.  Używa się ich do budowania stanowisk gaśniczych na wysokości, do komunikacji pionowej czy jako poziome kładki. Umiejętne posługiwanie się drabiną jest niezbędne w pracy strażaka.

Uczniowie klas strażackich 24 marca 2022r. ćwiczyli na drabinach strażackich. Uczyli się , jak ważne jest przestrzeganie zasad BHP,  prawidłowe i stabilne rozłożenie drabiny, odpowiednie jej ustawienie i zwracanie uwagi na otoczenie. Pokonywali swoje lęki.  Rozwijali swoje umiejętności. Dobrze się bawili. Mieli także po raz kolejny okazję porozmawiać z funkcjonariuszami PSP i zobaczyć, jak w praktyce wygląda praca w JRG.
Ł.J.