PRZYJĘCIE WOZU STRAŻACKIEGO OSP CZERWIEŃSK

W dniu 08 listopada 2019 r. uczniowie klasy 1B o  profilu wojskowo- strażackim. Ich wychowawca Marta Derlatka oraz Pan Dyrektor Przemysław Góralczyk mieli przyjemność reprezentować Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Roweckiego „Grota” podczas uroczystości przybycia nowego wozu strażackiego do OSP  w Czerwieńsku.

Uroczystość ta należała do bardzo ważnego momentu w życiu OSP Czerwieńsk, gdyż przypada raz na kilkanaście lat.

Uczniowie klasy 1 B  po wcześniejszym przeszkoleniu , witali nowy wóz stając w szpalerze powitalnym z flarami, który następnie przyjęty z honorami i ochrzczony butelką szampana został włączony w poczet  dostępnych jednostek OSP Czerwieńsk.

Po uroczystym chrzcie pojazdu goście mieli możliwość obejrzenia auta z bliska, zajrzeć do środka i zrobić sobie pamiątkową fotografie. Całości imprezy towarzyszył drobny poczęstunek i pokaz sztucznych ogni.

Gośćmi wydarzenia byli także :

Burmistrz Czerwieńska p. Piotr Iwanus
Przewodniczący Rady Miejskie w Czerwieńsku – p. Krzysztof Smorąg;
Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Czerwieńsku – p. Henryk Góralczyk
Radni Rady Miejskiej w Czerwieńsku – p. Ewa Wójtowicz, p. Wojciech Zawada, p. Adam Majchrzak

M.D.