WOJSKOWY DZIEŃ SZKOLENIOWY 20.02.2020

W dniu 20 lutego kadeci klas wojskowych wzięli udział w szkoleniu specjalistycznych w ramach kolejnego Wojskowego dnia szkoleniowego. Szkolenie poprzedziliśmy marszem kondycyjnym do rejonu szkolenia. Tym razem szkolenie było prowadzone na strzelnicy naszego pułku.

Szkolenie strzeleckie prowadzono na punktach nauczania z wykorzystaniem uzbrojenia żołnierzy pułku. Nauka celowania na trenażerze przygotowuje do prowadzenia ognia z broni strzeleckiej do różnych celów. Każdy żołnierz musi umieć przyjmować postawy strzeleckie stosownie do sytuacji taktycznej dlatego kadeci uczyli się postaw: leżącej, stojącej i klęczącej z wykorzystaniem ukrycia.

Na punkcie szkolenia medycznego każdy mógł poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy z wykorzystaniem AED.

W ramach szkolenia z opchem kadeci klas pierwszych poznali indywidualne środki ochrony przed skażeniami. Jednym z głównych punktów nauczania był punkt na którym poznawano budowę, rozkładanie i składanie karabinka, pistoletu maszynowego i pistoletu wojskowego.

W celu sprawdzenia umiejętności zgrywania przyrządów celowniczych kadeci odbyli strzelanie szkolne z pistoletu ASG. Było to pierwsze sprawdzenie umiejętności strzeleckich w tym roku szkolnym. Najlepsze wyniki uzyskali kadet Lewaszow oraz Kula. Jako instruktorzy na tym punkcie nauczania wystąpili kadeci klas trzecich.

K.K.